Nacházíte se: Meteor nové bydlení > o lokalitě Meteor Svobodné Dvory Hradec Králové

Lokalita Meteor - Svobodné Dvory - Hradec Králové

VIZUALIZACE LOKALITY METEOR

Svobodné Dvory jsou jednou z poklidnějších městských částí města Hradce Králové, ale zároveň jsou částí, která se nachází nedaleko centra, autobusového i vlakového nádraží a obchodních středisek. Dostupnost do centra města je velmi dobře zajištěna městskou hromadnou dopravou. O lokalitu Svobodných Dvorů je v posledních letech stále větší zájem. Jedná se o část Hradce Králové, která nabízí klid a zeleň, možnost bydlení mimo hlavní rušné centrum a předměstí a přitom kousek ke všem službám a potřebám každodenního života. Přímo ve Svobodných Dvorech nalezneme pobočku pošty, dva obchody s potravinami, drogerii i benzinovou pumpu. Nejbližší velké nákupní středisko - Albert, je vzdáleno 5 minut jízdy autem.

V minulosti se celé území dnešní výstavby využívalo především ke sportovním účelům. Pamětníci a starší generace si zde pamatují fotbalové hřistě, kluziště a na obvodu ve svazích dráhy pro motorky. Později byla lokalita zarostlá zelení a neudržovaná. V roce 2005 se o celé území začal zajímat místní podnikatel a současný vlastník celého projektu, který část Svobodných Dvorů s názvem Meteor koupil. Ve spolupráci s magistrátem města Hradec Králové vznikla v lokalitě nová komunikace a v první fázi zde vzniklo 20 pozemkových parcel k individuální výstavbě rodinných domů. Ve druhé fázi byla zahájena výstavba bytových domů, která právě nyní probíhá a nabízí mimo bytové domy také dalších šest pozemkových parcel k výstavbě rodinných domů.

Školy – pro mladé rodiny s dětmi je poloha projektu ideální, protože přibližně sto metrů od oblasti výstavby se nachází Základní škola Svobodné Dvory, při níž je i mateřská škola. V budoucnu je u této školy plánována výstavba nového velkého školního hřiště. Děti mají vyžití v místní sokolovně. Škola také nabízí množství zájmových kroužků. Rovněž přímo v lokalitě Meteor, v přímé blízkosti nových bytových domů, vznikla v roce 2015 zcela nová mateřská školka. Je to příjemná informace pro mladé rodiny s dětmi, které se rozhodnout bytovou jednotku v této lokalitě koupit.

Volný čas – pro obyvatele je v bezprostřední vzdálenosti k dispozici tenisový kurt, fotbalové hřiště, sokolovna, několik pohostinských zařízení, včetně sto metrů vzdálené restaurace a penzionu U Svatého Jana. Pro letní koupání a pro milovníky rybaření nabízí vyžití cca 3 km vzdálený Plačický písník.

Svobodné Dvory jsou klidnou částí stotisícového města, ale zároveň svým obyvatelům poskytují všechny výhody, které velkoměsto nabízí. Pouhých deset minut trvá cesta městskou hromadnou dopravou do centra města. Pro obyvatele to znamená bezproblémovou dopravu do škol, zaměstnání a za zábavou.

Neváhejte a volejte o více informací.